З початку повномасштабного вторгнення Бучанський район Київщини перебував у окупації протягом місяця. За цей час тут відбулось чимало подій, проте після звільнення місто вже почало поступово повертатися до життя. Повернувся до роботи і бізнес, який попри труднощі відновлюється у нових умовах.


У жовтні ПриватБанк та Mastercard оголосили переможців спільної ініціативи "Плече підтримки", яка спрямована на допомогу малому бізнесу та підприємцям Бучанського району, чий бізнес особливо постраждав від російського вторгнення.

Економічна правда ділиться історією одного з них – підприємця Олександра Колосніченко, співвласника піцерії Bingo у Бучі. Він розповів про те, чим живе місто сьогодні, як перезапускає бізнес під час війни та як продовжує мріяти й будувати плани на майбутнє.

Короткочасне втілення мрії

Олександр зі студентських років мріяв мати власний заклад і у лютому 2022 року його бажання здійснилося – піцерія Bingo вперше відчинила свої двері для жителів Бучі. Тоді підприємець навіть не міг уявити, що його бізнес не зможе повноцінно пропрацювати і місяця. Лише за 12 днів після відкриття закладу, в Україну прийшла повномасштабна війна.  Вже 24 лютого стало зрозуміло, що російські військові просуваються у напрямку Бучі. Саме тоді Олександр вирішив діяти. Він зібрав команду у піцерії, обговорив з колегами складну ситуацію у місті та можливі перспективи, видав зарплатню й відпустив до рідних. Враховуючи, що більша частина команди вирішила тимчасово виїхати з міста у цілях безпеки, Олександр прийняв таке ж рішення.  

"В першу чергу я відчував сум. Тому що все потрібно було залишити на волю долі, і ніхто не знав що тут буде відбуватися, залишиться щось, чи я повернуся вже на згарище", – пригадує підприємець.

Знову вдома

Бучанський район було звільнено наприкінці березня. Поступово у міста та селища почало повертатись життя й люди активно взялись відновлювати зруйноване. У травні до Бучі повернувся й Олександр.

"Перший час відчуття були різні – від суму й болю до радощів. Сумно й боляче дивитися на своє зруйноване місто, а радісно, тому що воно почало відроджуватись", – ділиться бізнесмен.

Вже після повернення Олександр дізнався долю піцерії. Виявилось, що під час окупації міста, загарбники облаштували в ній кухню та використовували для своїх потреб. На щастя, майже все майно – піч, кухарське обладнання, посуд та інструменти залишилися на місці. Єдине чого бракувало – ноутбук. Приміщення піцерії ж було майже знищене: вибиті вікна, замки й зірвані двері, а у стіні – величезна дірка, яка використовувалася для проходу у сусіднє приміщення.

Олександр та його бізнес-партнер не покидали надії на відновлення улюбленої справи. Оцінивши збитки вони вирішили змінити локацію для свого рестарту. Чоловіки самотужки перевезли вціліле майно і вже за чотири дні після повернення Олександра у Бучу – заново запустили роботу піцерії Bingo.

Відновлення та щасливі клієнти

Найскладніше після деокупації міста було емоційно, бо війна ще не закінчилася і потрібно шукати сили продовжувати свою улюблену справу та дарувати приємні емоції клієнтам. Чим більше Олександр з бізнес-партнером занурювалися у робочі процеси – замовляли продукти, пакування, приймали замовлення, тим більше могли відволікатися від ситуації навколо та історії, що пережило місто. Так піцерія Bingo працює й зараз.

Перед повторним запуском закладу найбільше бізнес-партнери переймалися щодо можливої відсутності клієнтів й, відповідно, замовлень, адже чимало містян вимушено покинуло Бучу. Але, як виявилося, ці вагання були марними – багато людей вже чекали на відкриття улюбленої піцерії.

"Це дуже приємно, коли до тебе дзвонять, роблять замовлення зі словами "нарешті ми вас дочекались". Нові клієнти теж зараз є, що нас дуже мотивує не припиняти працювати", – ділиться Олександр.

На думку Олександра, сьогодні Буча відновилася вже на 70% – все більше людей повертається у місто, активно відновлюються підприємства та навіть відкриваються нові заклади.

Для жителів Бучі, як зазначає Олександр, завжди було важливо отримувати гарний та якісний сервіс –  це must have для кожного бізнесу міста. Зокрема люди завжди хотіли отримувати свої товари чи послуги швидко і зручно, у комфортний для них спосіб. Наприклад, клієнти Bingo можуть замовити улюблену страву всього у декілька кліків і за пів години авторська піца Bingo чи "Сицилійська" вже стоїть на обідньому столі. Як зауважує Олександр, гості не змінили свої вподобання і у методах оплати замовлень – здебільшого вони обирають безготівкові розрахунки, адже цінують їх за швидкість, безпечність та зручність. Навіть під час війни, майже дві третини клієнтів піцерії користуються саме таким методом оплати замовлень. До початку повномасштабного вторгнення співвласники користуватися сервісом LiqPay від ПриватБанку, а зараз перейшли на термінали банку, які зробили процес безготівкових оплат за замовлення ще більш комфортним для клієнтів.

Бізнес, який не зупинити

Наразі піцерія Bingo працює не на повну потужність і відновилася лише на 50% у порівнянні з довоєнними показниками. Олександр, команда та бізнес у цілому й досі потрошки оговтуються.

Повторний запуск закладу Bingo Олександр та його бізнес-партнер робили власними силами та не просили допомоги у інших, адже переконані, що є українці, яким сьогодні більше потрібна підтримка. Навіть кошти, отримані завдяки перемозі в ініціативі "Плече підтримки" від ПриватБанку та Mastercard, вирішили поділити на дві частини – половина піде на подальше відновлення бізнесу та відкриття ще одного закладу, а решта – на благодійність, адже попри непростий час, ми маємо робити добро.

Сьогодні заклад намагається працювати безперебійно – навіть у періоди, коли у місті відбуваються планові чи аварійні відключення електроенергії. Для роботи команда придбала генератор, щоб замовлення жителі та гості Бучі отримували попри таку прикрість, як відсутність світла. Адже у такі моменти тепла та запашна піца може підняти настрій.

Найближчим часом Олександр та його бізнес-партнер зосередять зусилля на повному відновленні бізнесу, потім планують розширювати асортимент.

На 2023 рік бізнес-партнери мають не менш великі плани – підприємці хочуть відкрити ще один заклад у Бучанському районі та вже навіть їздили дивитися приміщення в Ірпені.

"Я розумію, що поки не можу відкрити заклад десь у іншому місті далеко від Бучі. Тому для розширення поки розглядаю міста, які розташовані поряд – Ірпінь, Гостомель, Ворзель. Я хотів би, щоб там у нас з’явилася піцерія, але одразу з більшим асортиментом", – розмірковує співвласник піцерії Bingo.

Головна опора та мотивація для Олександра сьогодні – люди. Бізнесмен починає посміхатися кожен раз, коли розуміє, що не тільки він мріяв про повернення до улюбленої роботи, а й клієнти чекали на них.  

Джерело: www.epravda.com.ua

Telegram