Команда рітейлу ПриватБанку поповнилася новим досвідченим банкіром. Керівником Дирекції роздрібного бізнесу став Дмитро Мусієнко - людина, яка працювала не лише в українських банках, але й у топових закордонних фінансових установах. Про свої принципи роботи, амбіції і перший досвід обслуговування у ПриватБанку він розповів в інтерв’ю PrivatBlog.


Дмитре, розкажіть, будь ласка, про себе. Як потрапили у ПриватБанк?

У ПриватБанк я потрапив за конкурсом. Останнє моє місце роботи - Республіка Казахстан. Я пропрацював там у Євразійському банку більш ніж шість років і хотів повернутися в Україну. Тому на мене вийшло хедхантингове агентство і запропонувало спробувати себе в якості керівника роздрібу у ПриватБанку.

Звичайно, ПриватБанк відомий, він завжди був для мене цікавий, до того ж, я маю багато колег і знайомих, які працювали у Приваті. Тому мене зацікавила пропозиція.

А як щодо вашого українського досвіду? У яких банках та організаціях ви працювали? 

Я починав свою кар’єру у Львові, в Електрон Банку, потім його купив австрійський холдинг Фольксбанк. У цьому банку я пропрацював десять років: починав з бухгалтера, працював начальником управління корпоративних клієнтів в головному офісі Банку і закінчив заступником директора Київського філіалу. Потім я потрапив в Societe Generale - у компанію ПростоФінанс та Профін Банк, там я був комерційним директором, входив до складу Правління. І компанію, і банк ми будували з нуля.

Після цього я перейшов працювати в PiraeusBank, де очолював роздрібний бізнес, був членом Правління. Тут я набув досвіду реорганізації старого українського банку у новий європейський.

Після PiraeusBank я два роки працював у групі BNP Paribas, у страховій компанії Cardif. 

А в 2014 році я переїхав у Казахстан, де й працював понад шість років на позиції виконавчого директора з продажів.

За вашими спостереженнями, наскільки ринок Казахстану відрізняється від українського?

Він менший, там менше банків.  У Казахстані є топ-10 банків, з яких 6-7 банків охоплюють 70% ринку. 

Я працював в Євразійському банку, який є першим в автокредитуванні. Доля його ринку складає приблизно 50 %. Також він номер три у споживчому кредитуванні. Загалом він на 5-6 позиції серед всіх банків.

Які ваші три перші кроки на новій посаді у ПриватБанку?

По-перше, я хочу познайомитися з командою. По-друге, проаналізувати бюджет - його виконання, плани, показники. І по-третє, визначити свої пріоритети у роботі з огляду на стратегію роздрібного бізнесу, затверджену Наглядовою радою і Правлінням.

Але основне для мене - команда: знати, з ким працювати.

Ваш офіс буде у Дніпрі?

Так. Команда роздрібу перебуває у Дніпрі, і важко працювати віддалено. Незважаючи на пандемію, фізично я буду перебувати у Дніпрі.

Чи плануєте ви відвідати регіональні підрозділи, відділення? 

Так. Уже цього тижня я планую перш за все відвідати відділення, кілька регіональних управлінь.

Ми змінили позиціонування, запустили нову комунікаційну стратегію. У центрі всього - клієнт та його потреби. Чи плануєте ви пройти “шлях клієнта” інкогніто? Познайомитися з сервісом очима звичайного споживача?

Я вже відкрив картку - фактично, я й пройшов це інкогніто у відділенні біля дому.

І як вам?

Загалом сподобалося. З недоліків - нав’язування страховки, мені її продали “автоматом” і вже списали кошти. Як банкір я цього не люблю. Та я розумію, це  бізнес-модель, банк на цьому заробляє. 

Але в цілому обслуговуванням я задоволений  - працівниця добре і грамотно відповідала на запитання, зробила все, що потрібно.

Приват24 вже підключили?

Так. Зразу у відділенні. Це, напевно, найперше, що треба робити після відкриття картки - скачувати додаток. 

Який ви керівник? Які ваші вимоги до команди?

Я доволі демократичний керівник. Але з іншого боку я вимогливий - люблю, щоб все виконувалося в межах встановлених дедлайнів. Я готовий обговорювати всі рішення на стадії ухвалення. Але коли рішення прийняте, я вимагаю його виконання. 

Я завжди стараюся бути близьким до своїх працівників, знати й розуміти, що у них відбувається на роботі і не тільки. Якщо в особистому житті відбуваються якісь речі, які можуть вплинути на роботу, я б хотів їх знати. Ці принципи я впроваджував усюди, де працював - і вони були успішні.

Ваша амбіція номер один?

Успішно влитися в команду ПриватБанку і допомогти перезавантажити роздрібний бізнес.